30
سپتامبر

چگونه طراح لوگو مناسب را انتخاب کنیم

بیایید واقع بین باشیم میلیون ها طرح درجهان وجود دارد و به همان اندازه گرافیست اما چرا بعضی از طراحان لوگو به همراه لوگوی خود خاص و ماندگار می شوند و چگونه ما طراح لوگو مناسب خود را انتخاب کنیم!

در واقع انتخاب طراح لوگو کار سخت و زمان بری است زیرا شما دنبال چیزی هستید که هنوز نیست و این خیلی انتخاب سختی است. گاهی اوقاغت شما قصد خرید از اینترنت را دارید، مانند خریدن لباس از یک فروشگاه اینترنی، انتخاب طراح لوگو اما سخت تر از این خرید است. زیرا نوع لباس را شما در اینترنت دیده اید حتی با بزرگنمایی های زیاد و در مورد حجم، قیمت و مزایا و سایر موارد آن خوانده اید،  اما انتخاب طراح لوگو به این سادگی نمی باشد ولی نگران نباشید من قوانین مربوط به ، انتخاب طراح لوگو مناسب شما را بر حسب بیش از 15 سال تجربه خود در اختیار شما قرار میدهم.

قبل از هر موضوعی بایستی از خود شروع کنید، یعنی بایستی ببینید که خود شما چه میخواهید از لوگو؟

چقدر قصد هزینه کردن برای لوگو را دارید؟

لوگو برای شما چه جایگاهی دارد؟

با پاسخ به این پرسش ها و دانستن آنها میتوانید مراحل بعدی انتخاب طراح لوگو را به درستی انجام دهید.

در واقع همانند مثل معروف که گفته میشود خداشناسی از خودشناسی شروع می شود،

برای انتخاب طراح لوگو نیز ابتدا بایستی از خود شروع کنیم و خود شما به عنوان مشتری تا قصد، نیت، هدف و سایر موارد خود از لوگو را درک نکنید، هرگز نمیتوانید طراح لوگو خود را نیز انتخاب کنید

دیدن نمونه کار های طراح و کشف سبک هنری آن

هر شغل و کسب و کاری و هر فردی دارای خصیصه های خاص و منحصر به فرد خود هستند. هز طراح لوگو نیز دارای سبک هنری خاص و منحصر بفرد برای خود است، البته ناگفته نماند که هر طراح لوگوی میتواند خود را با سلایق ما منعطف نماید اما او نیز دارای سبک طراحی خاص خود است که با دیدن نمونه کارهای یک طراح لوگو میتوانید سبک و سیاق آن را تا حدی بفهمید. الیته ممکن است اینکار برای شما اندکی سخت باشد اما اگر قصد طراحی لوگو حرفه ای برای خود و یا مجموعه خود را داریدحتما برای انتخاب فرد لایق، یک مشاور انتخاب کنید

مطمئن شوید که اطلاعات مورد نیاز توسط طراح لوگو از شما دریافت میشود

هر طراح لوگو حرفه ای و باتجربه ای می داند که برای اجرای بهترهر لوگو بایستی اطلاعاتی از قبیل:

آشنایی با نام

آشنایی با شغل

ایدهای مشتری

علاقه مندی ها و تفکرات مشتری و برند

و غیره را دریافت نماید تا بهترین نتیجه را به شما تحویل دهد. بنابراین اگر در انتقال این اطلاعات به طراح خود کم کاری و کوتاهی انجام دهید باعث میگردد که نتیجه مورد نظر را به راحتی بدست نیاورید. با طراح خود قبل از اجرای پروژه و جهت آشنایی آن با لوگوی مورد نظر جلسات کاری برگزار کنید و موارد بالا را به آنها منتقل کنید.

از طراح بخواهید تا چند اتود طرح برای شما بزند

یکی دیگر از نشانه های طرح لوگو خوب اینست که برای شما چند اتود بزند تا شما در انتخاب لوگو راحت و دست بازی داشته باشید. البته این منوط به این است که مشتری در دادن پول خساست به خرج نداده و انتظار نداشته باشد که با مبلغ ناچیز چندین اتود زنده شود.

همچنین از طراح لوگو درخواست کنید که ادیت های لازم را برای شما به تعداد مشخصی انجام دهد.

طراح لوگوی را انتخاب کنید که دارای سابقه روشن بود

بسیاری ممکن است با استفاده از نمونه کارهای دیگران خود را طراح لوگو جا بزنند و یا ممکن است شما به برخی سایت های فریلنسی رفته و طراحان لوگو بسیار ناکارآمد را انتخاب کنید. و این بدترین مسیر ممکن است. بنابراین در مورد سابقه و رزومه آن بررسی اجمالی انجام دهید تا در طول پروژه به مشکلات کمتری برخورد نمایید.

از طراح لوگو پگیج بخواهید

بعد از طراحی لوگو اصولا نیاز های بعدی یعنی سربرگ، کارت ویزیت، مهر و …. مطرح میشوند بنابراین سعی کنید از طراح لوگو خود با قیمتی که توافق میکنید کل پگیج خود که شامل کارت ویزیت، سربرگ و غیره می شود نیز درخواست نمائید، با این کار روند طراحی نیز یکسان و در مسیر درست هدایت می شود البته بشرطی که در بحث مالی نیز پرداخت مناسب انجام شود.

دریافت فایلهای نهایی

طراح لوگو حرفه ای و با تجربه تمام فایلهای نهایی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین از طرح لوگو در سایزها مختلف و با فرمت های مختلف برای شما خروجی تهیه کرده و در اختیار شما قرار می دهد.